Полнети пиперки со урда

Порции
4
Време на подготовка
30 минути

Состојки

  • 8 благи пиперки
  • 400 гр. урда
  • 2 чешниња лук
  • 150 гр. пченкарно брашно
  • 3 јајца
  • 1 лажица сецкан магдонос
  • масло за јадење
  • сол

Начин на подготовка

Пиперките се мијат и им се отстрануваат семките. Во поголем сад се мешаат урдата, лукот, магдоносот, пченкарното брашно, јајцата. Со оваа смеша се полнат пиперките, а потоа се сечат на парчиња како ролат и се пржат во врело масло.


  • Испечати!  
  • Препорачај на пријател!  

Купувајте од ДОМА! On-Line маркет!

Маркет локатор

Локатор на маркети

Маркет во Ваша близина

Е-новости/Е-магазини

Е-Новости

Регистрирајте се за е-новостите и е-магазините на Maxi D!

Најнови понуди во маркет, рецепти, совети за здрав живот, ...

Вашите поплаки и коментари на: